MikiTotMoto Concessionari Oficial Peugeot Motocycles Tarragona

12
Mai
Novetats

SHOEI Els millors cascs de el món des de 1959


SHOEI es dedica a desenvolupar tecnologia per a la fabricació de cascos de moto d'alta qualitat des de 1959.

La història de SHOEI com a fabricant de cascs de moto s'inicia a Tòquio l'any 1959gracias a la força i determinació del seu fundador Eitaro Kamata. Des de llavors SHOEI ha buscat de manera constant afrontar el repte de ser la companyia líder en termes de seguretat, funció i innovació a nivell mundial en el mercat dels cascos per a motoristes. La introducció de tecnologies d'avantguarda i la millora constant de la seguretat han fet que SHOEI sigui reconegut a nivell mundial com el fabricant de cascs de més alta qualitat i al seu torn gaudir d'un alt reconeixement entre motoristes d'al voltant de el món.

El que sorprèn fins i tot en l'actualitat és la velocitat amb la qual SHOEI va adquirir la seva popularitat i prestigi arreu del món: des dels seus inicis a la fi dels anys seixanta, la reputació de SHOEI com a marca de gran qualitat primer es va propagar al llarg i ample dels EUA , I més tard va arribar a dominar el mercat europeu.

És realment sorprenent que tot el que s'ha relacionat amb el món de l'motor sap lletrejar el nom SHOEI tot i que formem un petit equip de menys de 500 persones a tot el món.

A més, el que realment sorprèn, especialment als observadors occidentals, és la dedicació i la minuciositat amb la qual treballen tots els nostres empleats. SHOEI fabrica tots els seus cascos i els elements que els formen al Japó, tot i que els costos de manufacturació nipons superen des de fa anys el nivell de nombrosos països europeus.

Seguretat, confort i passió, les bases de desenvolupament per a cada casc de moto Shoei

En un casc de moto de primer nivell, la seva funció principal és la de protegir el cap de l'motorista en cas de patir un accident. Ara bé, SHOEI es basa en tres requisits fonamentals per al desenvolupament de tots els seus cascos de moto des de 1959; la seguretat en cas d'impacte, màxim grau de confort a qualsevol situació i la passió de la marca per les motos.

No hi ha una altra manera de transport que faci sentir la velocitat i les corbes com a l'conduir una moto. Això també vol dir que el motorista està exposat a caigudes, ja sigui en un circuit d'alta velocitat, en una carretera ordinària o en una pista Off Road. Per aquest motiu és essencial per al motorista que es prenguin les mesures necessàries per protegir-lo contra lesions en cas d'accident, de manera que el casc de moto es converteix en l'element més important.

En SHOEI, empleats altament qualificats desenvolupen i fabriquen cascos de moto aplicant les últimes tecnologies, encara que gran part de l'procés es realitza íntegrament a mà. Gràcies a dècades d'experiència i la nostra passió per la tecnologia de casc de moto, milions de motoristes confien plenament en la marca de cascs de moto SHOEI.

Amb seu central al Japó i sucursals a Europa i USA, els cascos de moto SHOEI estan a l'abast dels seus clients en més de 40 països i és una de les marques internacionals líders en el segment de casc de moto.

¿A què es deu això?
Al fet que les persones que treballen a les nostres plantes consideren que cada nucli és un repte personal on la paraula defecte no té cabuda. Cadascun dels nostres cascs de moto reflecteix l'esperit, l'ambició i el mim pels detalls, una cosa molt característic de SHOEI.

Com a equip europeu de màrqueting, expressem el nostre respecte i estima per totes les plantes de la nostra companyia, i a el mateix temps podem assegurar als nostres clients que sentiran i gaudiran d'aquesta qualitat cada vegada que es posin el seu casc de moto SHOEI.

SHOEI historia

SHOEI historia

"¿Com es fabrica un casc de moto Shoei?"


LES CLAUS
Tots els cascos de moto Shoei es desenvolupen basant-se en els nostres tres criteris claus: seguretat, confort i passió. Un quart criteri, és clar, és l'aspecte. El nostre equip de desenvolupament de producte sempre incorpora suggeriments dels clients i noves tendències de mercat en els seus dissenys. Tot i que la seguretat i la funcionalitat són clau, mai ens oblidem de el disseny. Motoristes de tot el món coneixen i aprecien aquesta combinació perfecta entre seguretat, funcionalitat i disseny únic.

Fabricacion de un casco de moto Shoei Vol5


AERODINÀMICA
Avui, Shoei té el seu propi túnel de vent amb la capacitat de provar un casc al costat d'una moto completa a velocitats de fins a 240km / h. El túnel de vent s'ha convertit en indispensable en el nostre desenvolupament de producte. Els efectes de la resistència de l'aire de les diverses forces sobre el casc durant la conducció es poden mesurar exactament en un ambient controlat.
Millorar l'aerodinàmica en un casc és un factor important en la prevenció de la fatiga de l'motorista. L'estrès aplicat en els músculs de coll d'el pilot quan condueix una moto no provenen només de l'pes de casc en si mateix, també de la resistència de l'aire.

Fabricacion de un casco de moto Shoei Vol5   Fabricacion de un casco de moto Shoei Vol5

VENTILACIÓ I REDUCCIÓ DE SOROLL
Amb els caps especials de prova també és possible mesurar el volum d'aire que passa pel sistema de ventilació o el soroll dins el casc. Tots dos són factors molt importants per avaluar les prestacions d'un casc de moto. Gràcies als nostres ajudants robòtics, és possible repetir una prova per a un moviment en particular en, literalment, milers de cicles de prova.


Fabricacion de un casco de moto Shoei Vol5   Fabricacion de un casco de moto Shoei Vol5

Podem afirmar que hi ha dos camins per reduir el soroll a l'interior d'un casc: l'optimització de l'aerodinàmica i ajustant el disseny de la calota i els encoixinats. Reduir el soroll a cosa de la seguretat i el confort no és una opció per Shoei.


PROVA DE CONDUCCIÓ
El nostre equip de proves de Shoei testeja activament totes les condicions de conducció al voltant de el món. Un cop passats els tests de laboratori, l'aprovació final d'un nou casc es realitza amb uns test de conducció intensius en carretera i en circuit.

 

Fabricacion de un casco de moto Shoei Vol5   Fabricacion de un casco de moto Shoei Vol5

Per als nostres cascs de competició, confiem en l'experiència i els coneixements dels nostres pilots en els millors campionats internacionals. La competició és una font enorme d'informació que recollim en el nostre desenvolupament i la traspassem als nostres clients.


Fabricacion de un casco de moto Shoei Vol5

I recorda que quan vulguis veure o provar un casc de moto a Tarragona, pots venir a MIKI TOT MOTO. També pots veure tots els cascos de moto que tenim a la nostra web fent Clic.

Imatges

Aquest lloc web fa servir cookies per a
millorar la teva experiència de navegació

CONTINUAR